Analiza statystyk

chart_pieAnaliza ruchu na stronie, klikalności w poszczególne linki lub opcje menu jest stałym elementem pozyskiwania informacji, służącym rozwojowi serwisu. Nasza firma zajmuje się profesjonalnym przygotowaniem badania opartego o systemy ilościowe tj. Google Analitycs, Gemius Traffic, a także aplikacje typu HeatMaps.

statystykiDzięki statystykom zbieranym przez aplikacje trafficowe możemy sprawdzić jak użytkownicy poruszają się na stronie www oraz w jakich miejscach najczęściej opuszczają witrynę. Przy dokładniejszej analizie możemy sprawdzić czy zaprojektowane elementy są łatwo rozpoznawalne i klikanie w nie jest procesem świadomym, czy też przypadkowym wynikiem prób.

Dodatkowo przy wykorzystaniu testów A/B możemy w szybki i łatwy sposób uzyskać informację, który z projektów najefektywniej spełnia Państwa cele biznesowe oraz zaspakaja potrzeby użytkownika korzystającego z serwisu.

Dodając do całości badania rozwiązania oferowane przez Google, możemy przeanalizować skuteczność naszej witryny względem słów kluczowych, na podstawie których użytkownicy trafili na nasz serwis. Jest to bardzo ważny element w kontekście prowadzonych działań SEO oraz kampanii w wyszukiwarkach SEM. Dzięki niemu możliwa jest optymalizacja kosztowa tych kampanii oraz zwiększenie skuteczności wykonywanych akcji sprzedażowych na witrynie.
Nasza firma pomoże Państwu w zainstalowaniu i wdrożeniu odpowiednich narzędzi badawczych na stronach www. Zajmiemy się także przeprowadzeniem analizy i przekazaniem wniosków, w postaci szczegółowego raportu. Zapraszamy do współpracy.